Заупокоена Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Задушница)

750

На 15 јуни, 2019 година, во Саботата на Седмата Недела по Велигден (Духовденска задушница), кога се празнува споменот на светиот Еразмо Охридски и светиот Никифор Исповедник, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се отслужи Заупокоена Света Литургија и се изврши чинот Панихида за спомен на сите починати православни христијани.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Седма недела по Велигден)
Next articleСлегување на Светиот Дух - Духовден во Соборната црква во Сиденхам