Втор ден Велигден во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

862

На 29 април, на Втор ден Велигден, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВоскресение Христово - Велигден во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleВтор ден Велигден во црквата Свети Илија во Футскреј