Втор ден Божик - Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1048

На 8 Јануари, 2018 година, на Втор Ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и преподобниот Никодим Прилепски и Тисмански, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous article8 Ден бр.71
Next articleВтор ден Божик - Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук