Втор ден Божик - Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

856

На 8 Јануари, 2018 година, на Втор Ден Божик, кога се празнува Соборот на Пресвета Богородица и преподобниот Никодим Прилепски и Тисмански, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

Previous articleВтор ден Божик - Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleВтор ден Божик - Литургија во црквата Свети Никола во Престон