Втора Недела по Педесетница и Иванден во Престон

126

На 07.07.2024 кога Црквата ја празнува втората недела по Педесетница и празникот Раѓање на Светиот Јован Крстител, во црквата „Свети Никола“ во Престон беше богослужена Света и Божествена литургија. Богослужеше: протоереј Трајко Мојсов.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВтора Недела по Педесетница и Иванден во Сиденхам
Next articleПетровден во Сиденхам