Воскресна вечерна богослужба во храмот „Свети пр. Илија“ - Футскрај

629

На 18 ноември, 2023 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско – пелагониски и Администратор Австралиско – Новозеландски г. Петар благоволи да богослужи воскресна вечерна богослужба во чест на свети Павле Исповедник, патр. Цариградски и на преподобниот Варлаам, во сослужение со протоереј – ставрофор Љупчо Каревски и протоереј – ставрофор Тоне Гулев.

Previous articleСоборот на Свети Архангел Михаил прославен во Соборниот храм во Сиденхам
Next articleВечерна богослужба во храмот „Света Злата Мегленска“ во Хоперс Кросинг - Мелбурн