Вечерна богослужба со Литургија на Водокрст во Соборната Црква во Сиденхам

855

На 18 јануари, на Водокрст, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

     

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Обрезание Господово)
Next articleВечерна богослужба со Литургија на Водокрст во црквата Свети Илија во Футскрај