Вечерна богослужба на Бадник во предвечерието на Раѓањето Христово во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1094

На 6 јануари, 2018 година, на Бадник во предвечерието на празникот Раѓање Христово – Божиќ, во во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична вечерна богослужба.

 

Previous articleБожикно послание на Високопреосветениот митрополит Петар
Next articleВечерна богослужба на Бадник во предвечерието на Раѓањето Христово во црквата Свети Илија во Футскрај