Велик Четврток - Света Василиева Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

666

На 25 Април, 2019 година, во Светиот Велик Четврток, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се изврши чинот Маслосвет и се отслужи Вечерна Богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелик Четврток - Света Василиева Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleВелик Четврток - Света Василиева Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук