Велик Четврток - Света Василиева Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

665

На 25 Април, 2019 година, во Светиот Велик Четврток, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се изврши чинот Маслосвет и се отслужи Вечерна Богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелик Четврток - Света Василиева Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleВелик Четврток - Света Василиева Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен