Велик Четврток - Света Василиева Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

522

На 25 Април, 2019 година, во Светиот Велик Четврток, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се изврши чинот Маслосвет и се отслужи Вечерна Богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

Previous articleВелик Четврток - Света Василиева Литургија во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен
Next articleСлужба на Светите и Спасителни Страдања на Господ Исус Христос во црквата во Футскреј