Велика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј

825

На 27 април, 2019 година, на Велика Сабота, во црквата Свети Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше Вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleУтрена богослужба и Оплакувањето Христово во црквата Свети Никола во Перт
Next articleВелика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк