Велика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

811

На 27 април, 2019 година, на Велика Сабота, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше Вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

    

Previous articleВелика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleВелика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам