Велика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк

1049

На 27 април, 2019 година, на Велика Сабота, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше Вечерна богослужба со Света Василиева Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleВелика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleВелика Сабота - Вечерна со Света Василиева Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук