Божик во Црквата Свети Никола во Перт

1223

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

 

Previous articleБожик во Црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleБожик во Соборната црква Раѓање на Богородица во Сиденхам