Божик во Црквата Света Петка во Мил Парк

749

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

            

Previous articleВечерна богослужба на Бадник во предвечерието на Раѓањето Христово во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleБожик во Црквата Свети Никола во Перт