Божик во Соборната црква Раѓање на Богородица во Сиденхам

630

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во во Соборната црква Раѓање на Богородица во Сиденхам, Мелбирн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleБожик во Црквата Свети Никола во Перт
Next articleБожик во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук