Божик во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

884

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleБожик во црквата Свети Никола во Престон
Next article8 Ден бр.71