Божик во Перт - Западна Австралија

494

Рождеството Христово торжествено беше прославено во храмот „Свети Никола“ во Перт – Западна Австралија.

Богослужеше протоерејот Васко Трајчевски, а верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди!

Previous articleБожик во Австралија - Мелбурн (Сиденхам и Футскрај), Сиднеј, Аделаид и Бризбен
Next articleСобор на Пресвета Богородица во Футскрај - Мелбурн