Божик во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

863

На 7 Јануари, 2019 година, на празникот Раѓање Христово – Божик, во Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Христос се роди! Вистина се роди!

Previous articleБожик во Соборната црква Раѓање на Богородица во Сиденхам
Next articleБожик во Црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг