Богојавление во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбан

936

На 19 Јануари, 2019, година, на светлиот празник Богојавление, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбан, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

Previous articleБогојавление во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleБогојавление во црквата Света Злата Мегленска во Вереби