Богојавление во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен

1205

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

Previous articleБогојавление во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Собор на Св. Јован Крстител)