Богојавление во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј

883

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

        

Previous articleБогојавление во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleБогојавление во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук