Богојавление во црквата Свети Никола во Перт

965

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

 

Previous articleБогојавление во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleБогојавление во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул