Богојавление во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

858

На 19 Јануари, на светлиот празник Богојавление, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

Previous articleБогојавление во црквата Свети Никола во Перт
Next articleБогојавление во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбан