Богојавление во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

849

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

   

Previous articleБогојавление во црквата Свети Никола во Перт
Next articleБогојавление во црквата Успение на Пресвета Богородица во Бризбен