Богојавление во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

676

На 19 Јануари, на светлиот празник Богојавление, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

       

 

 

Previous articleВечерна богослужба со Литургија на Водокрст во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleБогојавление во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук