Богојавление во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

988

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

   

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела по Рождество Христово)
Next articleБогојавление во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј