Богојавление во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

692

На 19 Јануари, на светлиот празник Богојавление, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата, следуваше чинот на големиот Богојавленски водосвет и дарувањето на иконите.

Previous articleБогојавление во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleБогојавление во црквата Свети Илија во Футскрај