Богојавление во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1073

На 19 јануари, 2020 година, на празникот Крштение Господово – Богојавление, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Литургија.

По Литургијата, беа дарувани црковните икони и се изврши Богојавленски водосвет.

         

Previous articleБогојавление во црквата Свети Пророк Илија во Футскреј
Next articleБогојавление во црквата Свети Никола во Престон