Благовештение во Бризбен

317

На 7 април 2024 во Третата недела од Великиот Пост и празникот Благовештение на Пресвета Богородица, се богослужеше Света и Божествена Литургија во храмот, „Успение на Пресвета Богородица“ во Бризбен. Богослужеше: протоереј Радивој Станковски.

Верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.

Previous articleБлаговештение во Престон
Next articleЧетврт Акатист на Мајката Божја и Четврта Недела од Великиот Пост во Престон