Архиерејска Света Литургија во црквата Света Троица во Саутерланд

742

На 3 Ноември 2018 година, кога се празнува споменот на светите Иларион Мегленски и се прави спомен на упокоените (Задушница), Неговото Високопреосвештенство митрополитот г. Петар, богослужеше Света Архиерејска Литургија во црквата Света Троица во Саутерланд, Сиднеј и изврши Панихида за упокоените.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleАрхиерејска вечерна богослужба и Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleАрхиерејска вечерна богослужба во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул