Акатист на Мајката Божја во Сиденхам

303

На 22 март, 2024 година, во петокот од Првата седмица на Великиот Пост, во соборниот храм во Мелбурн „Рождество на Пресвета Богородица“ – Сиденхам, се отслужи Мало Повечерие и Акатист кон Пресвета Богородица.

После Акатистот се изврши и чинот на благословување и осветување на принесените петолебија.

Previous articleАкатист на Мајката Божја во Футскрај
Next articleНедела на Православието во Сиденхам