Акатист кон Пресвета Богородица и Мало повечерие во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

722

На 29 март, 2019 година, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се отслужи Акатист кон Пресвета Богогородица и Мало повечерие.

   

Previous articleАкатист кон Пресвета Богородица и Мало повечерие во црквата Свети Илија во Футскреј
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук