Цветници во црквата Свети Никола во Престон

1322

На 01 Април, 2018 година, кога Црквата го празнува славниот и пресветол празник Цветници – Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleЦветници во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleЛитургија на Претходно-осветени дарови во црквата Света Петка во Мил Парк