Цветници во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам

1690

На 01 Април, 2018 година, кога Црквата го празнува славниот и пресветол празник Цветници – Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleЦветници во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleЦветници во црквата Свети Никола во Престон