Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1291

На 28 Август 2017 година, на празникот Успение на Пресвета Богородица, во во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ ја прослави Мајката Божја, му заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleУспение на Пресвета Богородица во манастирот Донибрук
Next article12-та Недела по Педесетница - Божествена Литургија во манастирот Донибрук