Успение на Пресвета Богородица во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

942

На 28 август 2018 година, кога го празнуваме пречесното и славно Успение на Пресветата Владичица Богородица, во црквата црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и на Богомајката и се причести со Светите Христови Тајни.

   

Previous articleУспение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Престон
Next articleУспение на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт