Томина Недела - Света Литургија во манастирот Донибрук

784

На 15 април, 2018 година, во Втората Недела по Воскресението – Неделата на светиот апостол Тома, кога се празнува споменот на преподобниот Тит Чудотворец и светите маченици Амфијан и Едесиј, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleТомина Недела - Литургија во црквата Свети Никола во Престон
Next articleТомина Недела - Литургија во црквата Свети Никола во Перт