Томина Недела - Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

955

На 15 април, 2018 година, во Втората Недела по Воскресението – неделата на светиот апостол Тома, кога се празнува споменот на преподобниот Тит Чудотворец и светите маченици Амфијан и Едесиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleТомина Недела - Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next article„Христос воскресе!“ не како формула а како жива реалност и исповедање на верата