Томина Недела - Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1688

На 15 април, 2018 година, во Втората Недела по Воскресението – неделата на светиот апостол Тома, кога се празнува споменот на преподобниот Тит Чудотворец и светите маченици Амфијан и Едесиј, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleГоспод мој и Бог мој - беседа на Митрополитот Антониј Суружки на Томина Недела
Next articleТомина Недела - Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул