Собор на Архангел Михаил во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1404

На 21 ноември, 2017 година, на празникот Собор на Архангел Михаил, кога се празнува и споменот на светиот Ангел Лерински, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСобор на Архангел Михаил во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСобор на Свети Архангел Михаил во црквата Свети Никола во Престон