Светол Петок во црквата Свети Илија во Футскрај

1012

На 13 април, 2018 година, на Светол Петок, кога Црквата го празнува споменот на обновувањето на храмот на Богородица – Живоносен источник и споменот на светиот-свештеномаченик Ипатиј Гангрски, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСветол Петок во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул
Next articleСветол Петок и Празникот Пресвета Богородица - Живоносен Извор во манастирот Донибрук