Светол Петок во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

891

На 13 април, 2018 година, на Светол Петок, кога Црквата го празнува споменот на обновувањето на храмот на Богородица – Живоносен источник и споменот на светиот-свештеномаченик Ипатиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleТрет ден Велигден - Светол Вторник во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСветол Петок во црквата Свети Илија во Футскрај