Светла Сабота - Света Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин

1019

На 14 април, 2018 година, во Светлата Сабота, кога Црквата го празнува споменот на преподобната Марија Египетска, во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин, Викторија, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСветол Петок во црквата Свети Никола во Перт
Next articleТомина Недела - Литургија во црквата Свети Никола во Престон