Свети Петар и Павле - Петровден во манастирот Донибрук

1299

На 12 Јули 2017 година, на празникот на светите славни апостоли Петар и Павле, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

    

Previous articleПетровден во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј
Next articleПетровден во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн