Света Литургија црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (28-ма Недела по Педесетница)

922

На 9 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник, преподобниот Стилијан Пафлагониски и споменот на обновувањето на храмот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (28-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија црквата Света Петка во Мил Парк (28-ма Недела по Педесетница)