Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (18-та Недела по Педесетница)

964

На 30 септември, 2018 година, во 18-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченички Софија, Вера, Надеж и Љубов, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (18-та Недела по Педесетница)