Света Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (Недела на Слепиот)

849

На 13 мај, 2018 година, во Шестата Недела по Велигден – на Слепиот, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков и на светиот Игнатиј Брјанчанинов, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Шеста Недела по Велигден)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај