Света Литургија во црквата Светa Петка во Мил Парк (Недела на Самарјанката)

1135

На 6 мај, 2018 година, во Петтата Недела по Велигден (На Самарјанката), кога црквата го празнува споменот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во црквата Светa Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Самарјанката)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Самарјанката)